FAQ

Czy filmowanie dronem z powietrza jest legalne?
Filmowanie dronem i fotografowanie z lotu ptaka jest legalne choć należy spełnić kilka warunków przed podjęciem pracy. Przede wszystkim, aby wykonywać zlecenia niezbędne jest posiadanie licencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dodatkowo, przestrzeń powietrzna podzielona jest na różne strefy i aby latać w niektórych miejscach wymagana jest wcześniejsza zgoda Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej lub zarządzających daną strefą.
Co można filmować za pomocą drona?
Wykorzystanie drona ma bardzo szerokie zastosowanie. Od marketingu i reklamy, poprzez filmy i teledyski aż po bezpieczeństwo publiczne. Filmować i fotografować można niemalże wszystko jest jednak kilka stref, w których ruch bezzałogowych statków powietrznych jest zakazany ze względu na bezpieczeństwo państwowe. Filmowanie dronem w takich strefach jest niemożliwe.
Co takiego szczególnego w dronach?
Do niedawna wymagana była obecność helikoptera, aby wykonać ujęcia z powietrza. Obecnie takie same ujęcia możemy wykonać za pomocą drona, który dzięki swoim rozmiarom jest w stanie dotrzeć do miejsc, które do tej pory pozostawały niemalże poza zasięgiem człowieka. Ponadto filmowanie dronem wysokiej klasy, jak nasz DJI Inspire 1, pozwala uzyskać płynne ujęcia pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu trój-osiowego gimbala.
Kto edytuje filmy i zdjęcia z lotu ptaka?
W ramach usług udostępniamy surowy materiał do własnej edycji zamawiającego, jednak zajmujemy się również edycją fotografii oraz wideo i taką formę polecamy. Zapewniamy współpracę i konsultacje przy tworzeniu całego projektu. Robimy wszystko, aby klient otrzymał od nas nie tylko to, czego oczekiwał ale więcej.
Czy wykonujecie ujęcia jedynie za pomocą drona?
Oczywiście wykonujemy ujęcia również za pomocą kamer standardowych. Zapewniamy całościową realizację projektów a filmowanie dronem to tylko część tego, co oferujemy swoim klientom.
Czy mogę mieć swoje logo w 3D?
Tak. Ale logo to nie wszystko. Wykonujemy grafikę 3D wszystkiego tego, czego życzy sobie klient. Jesteśmy jedną z niewielu firm, która swoim klientom oferuje grafikę 3D w produkcjach z lotu ptaka.
Czy wszędzie można latać?
Przestrzeń lotnicza w Polsce jest podzielona na określone strefy, do których dostęp jest ograniczony lub zakazany. Dlatego przed podjęciem zlecenia sprawdzamy czy lot może się odbyć we wskazanym miejscu jak również uzyskujemy wszystkie niezbędne zgody do bezpiecznego wykonania lotu. Filmowanie dronem możemy zatem zrealizować wszędzie tam, gdzie pozwala nam na to prawo.
Czy latacie legalnie?
Tak, każda osoba, która operuje dronem w naszym imieniu posiada świadectwo kwalifikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego i jest uprawniona do wykonywania lotów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.