Film promujący z drona na targi branżowe

Film promocyjny z drona na targi branżowe

Pod koniec marca zgłosiła się do nas firma z Krakowa, która potrzebowała wykonać film promocyjny z drona na targi branżowe. Celem filmowania były operacje terenowe w dwóch odległych od siebie o 500 kilometrów lokalizacjach na terenie Polski. Działalność prowadzimy na terenie całego kraju, więc ochoczo podjęliśmy się tego zlecenia.

W piątek z samego rana wyruszyliśmy z Krakowa do Lublina.

Wyjazd w teren

AirDrone – wyjazd na delegację

Na miejscu przywitał nas kierownik prac terenowych, przeszliśmy obowiązkowe szkolenie z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, po czym udaliśmy się w teren. Z racji bliskości lotniska w Lublinie musieliśmy uzyskać zgodę na lot z wieży kontroli lotów (wcześniej otrzymaliśmy wymaganą zgodę od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej).
Po pierwszym telefonie dostaliśmy decyzję negatywną ze względu na zbliżający się do lotniska samolot rejsowy. Po ponownym kontakcie z wieżą uzyskaliśmy “zielone światło” od lotniska na następne dwie godziny. Przystąpiliśmy do filmowania. Pogoda była słoneczna, jednak wiatr dawał się we znaki i utrudniało to pracę operatora drona.

DJI Inspire 1 AirDrone

AirDrone – DJI Inspire 1 zaraz będzie w akcji

AirDrone zdjęcie z planu

AirDrone – kadr z planu

Zdjęcie z drona

AirDrone – zdjęcie z drona

Po zakończonych operacjach wsiedliśmy do samochodu i wyruszyliśmy w podróż w okolice Poznania. Noc spędziliśmy w hotelu i następnego dnia, z samego rana udaliśmy się na miejsce kolejnego planu zdjęciowego. Tutaj sytuacja wyglądała identycznie jak pod Lublinem – odprawa z kierownikiem prac terenowych, szkolenie BHP i wyjazd w teren. Tym razem miejsca, na których wykonywane były operacje nie znajdowały się w strefach kontrolowanych lotnisk i lotów mogliśmy dokonywać bez uzyskiwania wcześniejszych pozwoleń, jednak z zachowaniem względów bezpieczeństwa.

Centrum obliczeniowe

AirDrone – centrum obliczeniowe klienta

Film promocyjny z drona

AirDrone – film promocyjny z drona

W tym miejscu pragniemy polecić wszystkim amatorom oraz zawodowym operatorom dronów aplikację DroneRadar. Za jej pomocą na bieżąco możemy sprawdzić w jakiej strefie lotniczej się znajdujemy i podjąć decyzję, czy możemy wznieść się naszym statkiem latającym w powietrze bez dodatkowych zgód. Jest to szczególnie przydatne w momencie przemieszczania się w kilka miejsc celem dokonania zdjęć lotniczych w różnych, wcześniej niemożliwych do przewidzenia lokalizacjach. Aplikacja w swojej podstawowej wersji jest bezpłatna, ale jest również wersja premium, która daje właścicielowi możliwość skorzystania z dodatkowych funkcji.

Po około 3 godzinach na planie zdjęciowym i wykonaniu serii ujęć z drona pożegnaliśmy się z reprezentantami Klienta i udaliśmy się w drogę powrotną do Krakowa.

Obecnie jesteśmy na etapie montażu materiału i mamy nadzieję, że choć część będziemy mogli pokazać na łamach naszej strony.