Rajdy samochodowe filmowane za pomocą drona

W dniach 6-7 listopada 2015r. odbyła się kolejna już 41 edycja rajdu samochodowego „Cieszyńska Barbórka”. Ryk silników, zapach spalin i kurz spod kół samochodów roznosił się po okolicy od samego rana. Emocje kibiców i sportowców dało się wyczuć w powietrzu. Właśnie o to chodzi w sporcie!

Podczas rajdu AirDrone we współpracy z innymi operatorami był odpowiedzialny za uwiecznienie z lotu ptaka całego odcinka specjalnego – OS Lipowiec. Przebieg trasy był urozmaicony. Kierowcy mieli do czynienia zarówno z ostrymi zakrętami i przeszkodami, jak również  z długimi prostymi fragmentami, na których rozwijali zawrotne prędkości.

Filmowanie pędzących samochodów nie należy do najłatwiejszych czynności. Na stopień trudności wpływały m.in. dynamika jazdy, zmiany kierunków, nagłe hamowania, a po nich gwałtowne przyspieszenia.  Prawidłowe wykadrowanie takich ujęć  było zadaniem, z którym musieliśmy się zmierzyć. Na szczęcie nasze doświadczenie i opanowanie, a także wcześniejszy rekonesans trasy sprawiły, że z efektów naszej pracy śmiało  możemy być zadowoleni. Zadanie zostało wykonane na piątkę z plusem.

Poniżej możecie zobaczyć gotowy materiał  z „41 Cieszyńskiej Barbórki”:

Rajd Barbórka AirDrone 1

Rajd Barbórka AirDrone 2

Wszystkich zainteresowanych stworzeniem podobnych relacji zapraszamy do kontaktu. Można do nas dzwonić i pisać. Oprócz wyścigów samochodowych istnieje cała gama sportowych dyscyplin, które można uwiecznić za pomocą drona: wyścigi motorowe, quady, fregaty, wspinaczka, kolarstwo, downhill, base jumping i wiele innych. Więcej na ten temat znajdziecie w zakładce SPORT I REKREACJA. Filmujemy wydarzenia sportowe w Krakowie jak również innych miastach Polski.

Nieubłaganie zbliża się do nas zima, a wraz z nią szereg kolejnych dyscyplin sportowych, które można uwiecznić. Zjazdy narciarskie i na desce, wyścigi i akrobacje na lodowiskach, bitwy śnieżne i wiele innych.  Jest to dobry czas do stworzenia spotów reklamowych ośrodków narciarskich oraz hoteli i pensjonatów znajdujących się w zimowych kurortach. Zapraszamy do kontaktu!