Krakowska uczelnia AGH stawia na drony

Akademia Górniczo-Hutnicza ma prawdopodobnie pierwszy wydział w Polsce, wśród krajowych uczelni, na którym w ramach studiów dziennych studenci uczą się obsługi dronów. Chodzi dokładnie o Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. Na jednym z przedmiotów obecnie 36 studentów uczy się zastosowania dronów w geodezji i kartografii. Prócz teorii studenci mają również zajęcia praktyczne z wykorzystaniem hexacoptera o wdzięcznej nazwie “Janusz”, który jest wyposażony w wysokiej klasy aparat fotograficzny. Dzięki precyzyjnemu planowaniu trasy przelotu i wyzwalaniu migawki aparatu w określonych punktach zplananowej trasy teren jest dokładnie mapowany, następnie możliwa jest jego późniejsza analiza pod kątem np. inwentaryzacji kopalni odkrywkowych.

Inwestycja jednej z czołowych polskich uczelni w nowoczesne bezzałogowce to dobry znak, że nasze uczelnie nie ignorują tej branży, widzą w niej potencjał i wprowadzają modyfikacji programów nauczania studentów w oparciu o możliwości wykorzystania dronów na konkretnych wydziałach studiów.

Dokumentacje z drona - Air-drone.pl

Dokumentacje z drona nieruchomości w naszym wykonaniu

 

Dron, którego używamy świadcząc nasze usługi również nadaje się z powodzeniem do tego typu zadań zatem wszystkich zainteresowanych tego typu usługami mapowania terenu przy pomocy zdjęć lub filmów z powietrza zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i przesłania zapytania o konkretną usługę. Z przyjemnością się jej podejmiemy!