Światowe Dni Młodzieży – dron w akcji

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016r.

Światowe Dni Młodzieży,zostały zapoczątkowane w 1985r,przez związanego z Krakowem Jana Pawła II. Są to odbywające się co dwa-trzy lata, spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu.Skupiają młodych z całego świata, którzy chcą wspólnie spędzić czas i modlić się.

Kolejne takie spotkanie odbędzie się w Krakowie w dniach 26 – 31 lipca 2016r. Decyzję taką ogłosił papież Franciszek podczas mszy kończącej 28. Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Stolica małopolski w wyścigu o organizację tego wydarzenia wyprzedziła Londyn, Rygę i Seul.

Według wstępnych szacunków Kraków odwiedzi około 2-3 miliona pielgrzymów. Jest to gigantyczne przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne. Koszty organizacji imprezy szacuje się na 202 mln złotych. Środki mają zostać przeznaczone na szereg prac przygotowawczych, właściwy przebieg wydarzenia oraz na modernizację i stworzenie nowej, niezbędnej infrastruktury.

Cześć obchodów w tym msza kończąca Światowe Dni Młodzieży odbędzie się m.in. w Brzegach koło Wieliczki. Powstaje tam dom w którym ma spać papież Franciszek oraz wielka hala, która na czas Dni Młodzieży posłuży jako gigantyczna zachrystia dla księży. Tworzone są także rowy melioracyjne odwadniające teren, budowane nowe drogi i przestawiane słupy trakcji elektrycznej – wszystko po to, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo przybyłym na spotkanie.

Dzięki AirDrone powstało część dokumentacji upamiętniającej proces powstania tych obiektów. Wykonaliśmy ujęcia lotnicze całego terenu w Brzegach, na którym ma odbyć się spotkanie z papieżem oraz wspomnianych wyżej obiektów.  Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wielkiego międzynarodowego przedsięwzięcia.

Oprócz możliwości wykonywania pamiątkowych filmów i fotografii, nasz dron posiada możliwość transmisji na żywo w jakości HD. Jest to naszym dodatkowym atutem podczas filmowania wydarzeń kulturalnych i imprez plenerowych.  Więcej o tym jak tworzymy relacje z wydarzeń plenerowych, koncertów i festiwali możecie przeczytać tutaj: Koncerty/Eventy/Teledyski.

Poniżej kilka fotografii z dnia zdjęciowego w podkrakowskich Brzegach:

W trakcie filmowania dronem

Światowe Dni Młodzieży

Nasz zespół podczas kręcenia materiału

Światowe Dni Młodzieży Kraków